Ono se to má tak. Když jde o mobil za pár šupů, tak se na to většinou zvysoka kašle. Ale když jde o věcičku, bratru, za padesátku tisícovek, to už by snad mělo stát za to, abychom ho nosili jinde. Je jedno kde, ale ne v zadní kapse kalhot. V létě je to super nabídka zlodějům. Jasně, že namítnete obvyklou větu. Přece cítíte, kdyby vám ho vytahoval. Ale jistě, cítíte. Jenže dnešní zloděj to udělá bleskurychle, a i když ho chytíte za ruku, nic mu neprokážete. Mobil má už dávno jeho komplic, který může být třeba až třetí v řadě. Pak teprve putuje k hackerovi, tedy takovému, který se na kradené mobily zaměřuje.
A pokud si myslíte, že máte mobil zabezpečen, tak se nenechávejte ukolébat do klidu. První, co hacker udělá je to, že znemožní jeho vysledování. Pak už se věnuje bankovnictví a dalším věcem. Takže pokud ztrátu nezpozorujete včas, můžete pak spadnout do maléru ani se nenadějete jak. Vybílené konto je pak jen takovým smutným důkazem, že jste zaváhali. A i když budete mít štěstí v neštěstí, přijdete tak o všechno, co jste si do mobilu uložili. Lidé většinou nejvíce litují fotografií a většinou nemají zálohu. A některých mobilů s OS Android je nastavena již při koupi, ale je nutno mít účet u Googlu. Poté se na mobilu přihlásit a fotky se budou zálohovat automaticky.
Kde to není nastaveno, je možnost to udělat dodatečně. Mobily Xiaomi mají ještě jednu zálohu, kterážto duplikuje vše, co je v mobilu, takže při koupi nového si ji stáhnete a máte tam vše co ve starém. Ztráta mobilu nebo jeho krádež se tak může stát záležitostí, která se nakonec ukáže banalitou, ale také může končit nulovým zůstatkem na vašem bankovním účtu. Banka pak bude tvrdit, že jste s peníze převedli sami a vy máte jen oči pro pláč. A na nějaké ověřování při převodu přes telefon zapomeňte. Tohle je první věc, se kterou hacker počítá.